Pravidelné testování žáků

V úterý 7.12. pokračujeme do odvolání v preventivním screeningovém testování žáků - formou samoodběru antigenními testy. Následně bude probíhat každé pondělí ráno.

Žákům 1. - 3. ročníku mohou s testováním pomoci rodiče. Je možno donést si svůj vlastní test, případně doložit negativní výsledek testu provedeného v odběrném místě (pro antigen ne starší než 24h, pro PCR ne starší než 72h).

Pokud se žák testování nezúčastní, výuky se účastní za těchto podmínek: zakryté dýchací cesty rouškou nebo respirátorem dle norem i ve třídě, ve venkovních prostorách, pokud není možné dodržet rozestup 1.5 metru, cvičit může pouze ve venkovních prostorech a neúčastní se zpěvu, pokud nelze od ostatních dodržet odstup 2m.

Z testování jsou vyjmuty osoby, které mají 14 dní po plně dokončeném očkování, po prodělaném covidu (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu), osoba, která doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Pokud dítěti vyjde pozitivní test, zavoláme vám, abyste si pro ně přišli.